Kalibraattori / simulaattori valonmittauslaitteille PCE-LMDC 200

Valonmittauslaitteiden simulaattorille on tunnusomaista sen tarkat ominaisuudet. Simulaattorin valon voimakkuus on kiinteä 100 luksia, mikä varmistaa valoantureiden luotettavan ja tarkan säädön. Simulaattorilla tarkastettavat ja säädettävät valonmittauslaitteet tarjoavat luotettavia mittausarvoja todellisissa olosuhteissa.

Simulaattorin toinen tärkeä ominaisuus on sen määritelty 3000 kelvinin valon väri. Simulaattorin valonlähteen värilämpötila on mukautettu yleisiin valaistusolosuhteisiin ja mahdollistaa siten realistisen kalibroinnin. Simulaattorin työaika on 1 minuutti. Tämä lyhyt aika varmistaa, että simulaattorin valonlähde ei kulu tarpeettomasti.

Lisäksi simulaattorissa on tulojännitteen säätö, joka varmistaa, että simulaattoria käytetään optimaalisissa olosuhteissa. Tämä toiminto auttaa poistamaan mahdolliset virhelähteet ja varmistamaan valotehon tarkkuuden. Kaiken kaikkiaan tämä simulaattori on luotettava ja tarkka ratkaisu valomittareiden, erityisesti valotehomittarin PCE-LMD 200:n, kalibrointiin. Sen huolellisesti määritellyt ominaisuudet mahdollistavat instrumenttien tarkan mukauttamisen erilaisiin valaistusolosuhteisiin, mikä varmistaa valomittausten luotettavuuden.

  • Valon voimakkuus 100 luksia
  • Valon väri 3000 K
  • Käyttöaika 1 min.
  • Tulojännitteen säätö
  • Sopii esim. valotehomittarille PCE-LMD 200:lle
  • Anturin Ø 44 mm, vastaanottoalueen Ø 12,5 mm.