PDF-dataloggeri soveltuu pitkäaikaiseen lämpötilan ja kosteuden valvontaan. 20 010 mittaussarjan muisti mahdollistaa laitteen käytön useiden kuukausien ajan.
Pienen koon ja pienen painon vuoksi se voidaan asentaa minne tahansa, missä vaaditaan jatkuvaa luotettavaa valvontaa. Sen avulla käyttäjä voi arvioida asuntoja ja työtiloja sekä kaikkia tiloja, joissa tuotteita varastoidaan tai analysoidaan
PDF- dataloggeri soveltuu erityisesti mittaustehtäviin, joissa käyttäjän ei ole mahdollista asentaa ohjelmistoa mitattujen arvojen lukemiseen. Loggeri luo automaattisesti mittausprotokollan, joka voidaan tulostaa tai tallentaa. PDF- dataloggerin mittausloki sisältää lämpötilan ja kosteuden mitatut enimmäis- ja vähimmäisarvot sekä kaavion, joka näyttää mittauksen kulun. Tiedonkeruulaite tallentaa mitatut arvot muistiinsa, kunnes se on täynnä tai uusi mittaus aloitetaan ohjelmiston avulla. Kun tiedosto on siirretty ja tallennettu tietokoneelle, laite voi aloittaa uuden nauhoitussarjan.
Meiltä mittalaitteet ja työkalut, kunnossapidon huollon sekä laadun-valvonnan avuksi
Oy Elbecon Ab
Sirrikuja 4 C, 00940 Helsinki
Avoinna arkisin klo 8-16
info@elbecon.fi
+358 50 358 5483
Y-tunnus 0609120-6